fbpx
Dodano: 22.10.2020

Zapraszamy na Halloween w Świecie Iluzji!

Udostępnij na

Tym razem to nie iluzja! Halloween w Świecie Iluzji startuje już 23 października i potrwa aż do 1 listopada! Odwiedź nas w tym czasie i zobacz na własne oczy naszą specjalną, mrożącą krew w żyłach, halloweenową aranżację.

Czym jest Halloween?

Halloween, zwane również Maskaradą, to wyjątkowe święto, które dotarło do naszego kraju wprost z Ameryki Północnej. Historii obchodów ostatniego dnia października możemy doszukiwać się w historii Celtów. Zgodnie z ich tradycją, tego dnia duchy zmarłych osób odwiedzały Ziemię. Nazwa Święta pochodzi od angielskiego zwrotu All Hallow Even, co w wolnym tłumaczeniu oznacza Wigilię Wszystkich Świętych, czyli Święta obchodzonego dzień po Halloween.

Halloween w Świecie Iluzji

Halloween na całym świecie obchodzone jest w bardzo podobny sposób. Podczas Święta ludzie przystrajają swoje domy, wieszając na drzwiach sztuczne pajęczyny, trupie czaszki, czy czarownice. Ważnym elementem Halloween, który na dobre wpisał się w popkulturę, jest specjalnie wydrążona dynia, w której umieszcza się dodatkowe światło, nadające popularnej roślinie przerażającego klimatu.

Jak co roku, Świat Iluzji pragnie zaprosić wszystkich na Halloween. Odwiedź nas od 23 października do 1 listopada i poczuj na własnej skórze klimat popularnego święta!

Zwiedzaj bezpiecznie! Świat Iluzji spełnia wszelkie wymogi obowiązującego reżimu sanitarnego:
– Zwiedzamy w maseczkach, które można zdjąć do wykonania zdjęcia.
– Ilość osób przebywających na terenie Muzeum jest dostosowana do obowiązujących przepisów.
– Eksponaty oraz części wspólne są na bieżąco dezynfekowane.

Udostępnij na


Cresta Social Messenger