fbpx
Dodano: 31.05.2020

Świat Iluzji wraca – sezon letni w nowej aranżacji

Interesują Cię ciekawe atrakcje w Warszawie? W naszym Muzeum właśnie rozpoczynamy sezon letni w całkowicie nowej aranżacji. Odwiedź nas i wejdź do pełnego niezapomnianych wrażeń Świata Iluzji!

 

 

 

Muzeum Świat Iluzji wraca

Nasze Muzeum to wyjątkowy punkt na kulturalnej mapie Warszawy. Świat Iluzji łączy w sobie walor edukacyjny i rozrywkowy, dzięki czemu, niezależnie od wieku i zainteresowań, każdy odnajdzie w naszych murach idealne atrakcje dla siebie. Muzeum ulokowane jest w samym sercu Warszawy, czyli na Rynku Starego Miasta, przez co stanowi obowiązkowy punkt każdego spaceru po Starówce.

 

 

Muzeum Świat Iluzji – atrakcje

Dzięki wyjątkowym atrakcjom, nasze interaktywne Muzeum dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Oparte o zabawę perspektywą eksponaty pozwalają na wykonanie niesamowitych zdjęć, dzięki którym zabłyśniesz na swoich profilach social media. Świetnym przykładem jest krzesło Beucheta, Ta niezwykła iluzja sprawia, że osoba siedząca na krześle wydaje się mała w porównaniu do osoby stojącej obok. Tak naprawdę krzesło w ogóle nie istnieje, a nasz umysł, poprzez zjawisko autosugestii, określa dwa niepowiązane ze sobą elementy jako dobrze znany nam mebel.

 

 

 

 

Innym przykładem iluzji, która zmienia proporcję między ludźmi, jest Pokój Amesa. To z pozoru zwykłe pomieszczenie tak naprawdę posiada ściany, które mają różne wysokości. Całość dopełnia specjalny wzór na podłodze, który na pierwszy rzut oka wydaje się być ułożony z kwadratów. Pokój Amesa oszukuje perspektywę i sprawia, że stojąc na tle wysokiej ściany wydajesz się niski, zaś przechodząc do drugiego rogu pomieszczenia, gdzie ściana jest niższa, stajesz się olbrzymem. Powodem tego zjawiska jest fakt, że nasz mózg, zgodnie z zakorzenionym wzorcem typowego pokoju, uparcie uważa że to My musieliśmy się zmniejszyć.

 

 

 

Poszukujesz ekstremalnych wrażeń? Zapraszamy do naszego Tunelu Vortex. Udowadnia on jak ważne dla nas są nieruchome punkty na które patrzymy. W jego wnętrzu jedynymi z nich są plamki światła. Gdy zaczynają się ruszać, powstaje wrażenie, że ruszamy się wraz z nimi, w związku z czym utrzymanie równowagi to nie lada wyzwanie!

 

 

Świat Iluzji – nauka i zabawa

 

Nasze Muzeum to nie tylko zabawa, ale również nauka. Obiekt wyposażony został w specjalne tablice informacyjne, które rozkładają na czynniki pierwsze każdą z prezentowanych iluzji. Pasjonatów sztuki zainteresuje nasza galeria obrazów pozornych, w której podziwiać można prace wykonane przez holenderskiego grafika Mauritsa Cornelisa Eschera. Umysły ścisłe powinny zwrócić uwagę na genialne iluzje japońskiego matematyka Kokichi Sugihara.

Brak planów na weekend? Świat Iluzji zaprasza!

Zastanawiasz się co robić w Warszawie? Nasza atrakcyjna i dostosowana do każdego oferta z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Posiadamy specjalne bilety ulgowe dla młodzieży szkolnej i studentów, seniorów oraz zorganizowanych grup. Najmłodsi, czyli dzieci do lat 5, zwiedzają nasze Muzeum bezpłatnie! Dogodna lokalizacja oraz atrakcyjne godziny otwarcia, w tym również w weekendy, sprawiają, że Muzeum Świat Iluzji to pozycja obowiązkowa podczas każdej wycieczki do stolicy! Wychodząc z Muzeum koniecznie odwiedź nasz magiczny sklep, który zaskakuje swoim bogatym asortymentem.Cresta Social Messenger