fbpx
Dodano: 25.09.2020

Muzeum Świat Iluzji – oferta dla wycieczek szkolnych

Co wyróżnia Świat Iluzji? Przede wszystkim zachowanie idealnych proporcji między edukacją a rozrywką. Fakt ten czyni z Muzeum świetne miejsce dla wycieczek szkolnych. Zwiedzający nie tylko dowiedzą się jak działają ich zmysły oraz na ile mogą zaufać swojemu umysłowi. Nasza wystawa pozwala przeżyć niezwykłą, interaktywną przygodę, dzięki której Goście sami staną się częścią prezentowanych zjawisk.

Świat Iluzji – nauka przez zabawę

To że nauka poprzez zabawę jest niezwykle skuteczna to niepodważalny fakt. W wielu krajach specjalne gry logiczne oraz interaktywne zagadki są obowiązkowym punktem w programie nauczania. Dlaczego? Rozwiązania takie pobudzają kreatywność oraz logiczne myślenie dzieci, a poprzez rozrywkowy charakter powierzonych zadań nie czują one presji oraz stresu. Zabawa, mimo że oparta o naukę, sprawia dzieciom przyjemność, co motywuje je do poznawania omawianych zagadnień.

Muzeum Świat Iluzji – wycieczka edukacyjna

Przygotowana przez nas wystawa, która dostosowana jest do dzieci od lat 6, pozwala w zdumiewający sposób poznać zagadnienia związane z optyką, matematyką, fizyką, psychologią, a nawet sztuką. Eksponaty dają szansę dosłownie stać się częścią prezentowanych zjawisk. Co więcej, Świat Iluzji to naprawdę wyjątkowe muzeum. My nie zabraniamy fotografować lub dotykać eksponatów – my wręcz nakazujemy aby to robić!

Świat Iluzji – plan wycieczki

Interaktywne eksponaty oraz specjalnie zaaranżowane pomieszczenie sprawiają, że Goście mogą na własnej skórze odczuć każdą z prezentowanych iluzji.

Co gdyby nie było grawitacji? Możesz się o tym przekonać odwiedzając nasz kosmiczny Tunel Vortex. Brak statycznych punktów na których możemy zawiesić swój wzrok sprawia, że dosłownie zaczynamy lewitować w kosmosie.

Czym jest perspektywa? Aby ją zrozumieć, wystarczy wejść do Pokoju Amesa. W sekundę z krasnala możemy stać się gigantem – wystarczy jedynie przejść z jednego kąta pomieszczenia w drugi.

via GIPHY

Czy można usiąść na krześle, które tak naprawdę nie istnieje? W Świecie Iluzji jest to możliwe! Krzesło Beucheta to tak naprawdę dwa oddzielne elementy, które w magiczny sposób mogą zmienić się w istniejący mebel.

Jak zdefiniować nieskończoność? Na pomoc przychodzą nasze Pokoje Luster oraz Matrix. Zajrzyj i przekonaj się co znaczy słowo “bezkres”

Gwóźdź zwiedzania Świata Iluzji to wyjątkowa wystawa edukacyjna. Dzięki niej dowiesz się m.i.n. czym są obrazy dwuznaczne, wymuszona perspektywa, nieruchome ruchome obrazy, czy figury pozorne. Poznasz ciekawe iluzje optyczne, takie jak Cafe Wall Illusion. Wyzwaniem dla Twojego mózgu będą iluzje wybitnego światowego iluzjonisty Kokichiego Sugihary czy prace Mauritisa Cornelisa Eschera.

Muzeum Świat Iluzji – Rynek Starego Miasta

Muzeum mieści się przy Rynku Starego Miasta w Warszawie. Czas zwiedzania wystawy to ok. 1,5 godziny, dzięki czemu Świat Iluzji stanowi punkt obowiązkowy podczas spaceru po stołecznej starówce. Wycieczka podzielona jest na dwie części: edukacyjną, prowadzoną przez przewodnika lekcje muzealną oraz czas wolny, który pozwala na swobodne zapoznanie się z każdą z atrakcji i wykonanie przy niej zdjęć.

Świat Iluzji – jak zorganizować wycieczkę?

Aby zorganizować wycieczkę skontaktuj się z kierownikiem Muzeum pod adresem: m.szuba@swiatiluzji.pl, aby wspólnie wybrać datę oraz dokładną godzinę odwiedzin. Nasi przewodnicy już czekają, aby oprowadzić Twoją grupę po Świecie Iluzji!

Świat Iluzji – bezpieczne miejsce

Świat Iluzji spełnia wszelkie wymogi panującego reżimu sanitarnego. Obowiązuje u nas nakaz noszenia maseczek, które można zdejmować przy wykonywaniu fotografii. Każdy z eksponatów jest na bieżąco dezynfekowany. Ilość osób przebywających w przestrzeni Muzeum jest dostosowana do obowiązujących przepisów.Cresta Social Messenger