fbpx
Dodano: 24.08.2020

Muzeum Świat Iluzji – instagrammable place w Warszawie

Wśród najpopularniejszych mediów społecznościowych, tuż obok facebooka, znajdziemy serwis Instagram. Posiadasz aplikację Instagram w swoim smartfonie? Zastanawiasz się jak zaistnieć w social media? Szukasz odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę oznacza pojęcie instagrammable?

Miejsca Instagrammable – co to?

W 2018 roku liczba aktywnych użytkowników portalu Instagram przekroczyła 6,8 miliona osób. Imponujące, prawda? Instagram to intuicyjny w obsłudze portal społecznościowy, który pozwala na udostępnianie zdjęć. Poprzez swój kwadratowy kształt, publikowane fotografie przypominają te wykonywane aparatami Kodak Instamatic, do czego nawiązuje również nazwa usługi. Możliwość wykonywania prostej korekty graficznej za pomocą dostępnych w aplikacji filtrów sprawiła, że instagram zredefiniował pojęcie fotografii na nowo. Nic więc dziwnego, że wiele miejsc jest wręcz obleganych przez osoby ze smartfonem w dłoniach, które prześcigają się w zrobieniu lepszej fotki. Popularne określenie takich miejsc to instagrammable place.

Muzeum Świat Iluzji – instagrammable place w Warszawie

Przeglądając instagram zapadły Ci w pamięci zdjęcia wykonane w nastrojowo oświetlonych pokojach luster lub gabinecie cieni? Twoi znajomi udostępnili zabawne fotografie z własną głową na talerzu? Te zdjęcia najpewniej zostały wykonane w Świecie Iluzji.

Pokoje luster w Warszawie

Pokoje luster to wyjątkowe pomieszczenia, które zaskakują swoją przemyślaną aranżacją. Specjalnie dobrane oświetlenie pozwala zdobyć się na szczyty kreatywności. Wykaż się wyobraźnią i zapozuj do zdjęcia w bezkresie odbić. Spróbuj zaskoczyć wszystkich wyjątkowym selfie.

Instagrammable photo w gabinecie cieni

Czy cień musi mieć tylko jeden kolor? Niekoniecznie. Wejdź do naszego Gabinetu Cieni i dosłownie zatańcz z cieniem oraz kolorem.

Świat Iluzji – nie tylko zdjęcia

W pełni interaktywna wystawa łączy w sobie rozrywkę z aspektem naukowym, dzięki czemu, poza wyjątkowymi zdjęciami, zapewni ona zastrzyk praktycznej wiedzy z zakresu m.i.n. psychologii, matematyki, a nawet sztuki. Przy każdym eksponacie znajdują się tablice naukowe, które rozbijają prezentowane zjawisko dosłownie na części pierwsze. Świat Iluzji to również specjalna przestrzeń naukowa, obejmująca m.i.n. prace jednego z największych iluzjonistów świata Kokichiego Sugihary oraz galerię prac Mauritsa Cornelisa Eschera.

Świat Iluzji – ekstremalne przeżycia

Lubisz ekstremalne przygody? W Świecie Iluzji możesz dosłownie lewitować w kosmosie. Jak to działa? Wejdź do Tunelu Vortex i przekonaj się sam!

Zaobserwuj nasz profil na instagramie i bądź na bieżąco z niesamowitymi zdjęciami ze Świata IluzjiCresta Social Messenger