fbpx
Dodano: 23.08.2019

Iluzja to też nauka!

W Muzeum Świat Iluzji wierzymy, że najlepszą formą nauki jest zabawa. Rozbudzamy wyobraźnię, inspirujemy i zachęcamy do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Poza świetną rozrywką w pokojach luster, komnacie cieni, czy tak lubianym już przez wielu tunelu vortex, w Świecie Iluzji warto rozwiązać quiz edukacyjny, zatrzymać się przy interaktywnej ściance, pochylić się nad niezwykłymi cylindrami Kokichiego i w końcu poznać tajemnice skrywane przez galerię Einsteina. Nasza przestrzeń zadziwi każdego bez względu na wiek!

Muzeum Świat Iluzji – atrakcje dla każdego

Przez prawie już rok naszej misji dzielenia się iluzją, gościliśmy dzieci i młodzież w każdym wieku i z wielu zakątków Polski. Nasi przewodnicy stworzyli program i formę zwiedzania dostosowaną także do najmłodszych odbiorców, tak aby wszyscy nasi goście mogli czerpać przyjemność z przygody w Świecie Iluzji. Zaufali nam rodzice, wychowawcy, nauczyciele, dyrektorzy szkół i przedszkoli, a także przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, dlatego każdego dnia doskonalimy swoje umiejętności, aby jeszcze lepiej dzielić się ciekawostkami za świata fizyki i matematyki.

 

 

Galeria iluzji w Warszawie

Czy wiesz, że niebieskie linie na białym i czarnym tle mają identyczny odcień? To zjawisko optyczne nosi nazwę na cześć niemieckiego meteorologa Wilhelma von Bezolda, który odkrył, że kolor może wyglądać inaczej w zależności od jego stosunku do sąsiednich kolorów. Zaciekawiony? To tylko jedna z wielu iluzji z naszej galerii. Poznaj następne.

 

Czy łuki są tej samej wielkości? Tak! Oba kształty są dokładnie takie same, ale kształt B położony jest nieco bardziej na prawo. Jest to zauważalne po prawej stronie ilustracji, a nie dostrzegalne po lewej, przez co kształt B wydaje się być znacznie większy. Koniecznie poznaj więcej iluzji Jastrowa!

 

Jak myślisz, czy huśtawka jest przechylona? Przyjrzyj się uważnie z bliska i daleka. My dziś nie zdradzimy tej odpowiedzi. Daj znać jak sądzisz na naszym facebooku!

Do zobaczenia w Muzeum Świat Iluzji!Cresta Social Messenger