fbpx
22.10.2020
Tym razem to nie iluzja! Halloween w Świecie Iluzji startuje już 23 października i potrwa aż do 1 listopada! Odwiedź nas w tym czasie i zobacz na własne oczy naszą specjalną, mrożącą krew w żyłach, halloweenową aranżację.
08.10.2020
Rok akademicki ruszył na dobre. Dla wielu osób tegoroczny październik to początek pięknej historii związanej ze studiowaniem. Jak odnaleźć się w zawiłych meandrach kampusu uczelni oraz często w nowym, nieznanym świeżo upieczonym Żakom mieście? Politechnika Warszawska wyszła naprzeciw problemom  orientacji w terenie, które towarzyszą niemal wszystkim pierwszoroczniakom. Świat Iluzji również włączył się do akcji.
08.10.2020
Zamek Królewski czy Wawel? Kolumna Zygmunta czy “Adaś?” Barbakan czy Sukiennice? Spór o bycie lepszą stolicą między obecną, czyli Warszawą, a tą historyczną, czyli Krakowem, do dziś rozpala serca mieszkańców tych miast. Świat Iluzji również zaangażował się w trwający od lat konflikt, biorąc udział w programie “Dwie Stolice”, który realizowany jest przez dwie placówki Telewizji Polskiej: warszawską i krakowską. Oczywiście wszystko z odpowiednim przymrużeniem oka 🙂
25.09.2020
Co wyróżnia Świat Iluzji? Przede wszystkim zachowanie idealnych proporcji między edukacją a rozrywką. Fakt ten czyni z Muzeum świetne miejsce dla wycieczek szkolnych. Zwiedzający nie tylko dowiedzą się jak działają ich zmysły oraz na ile mogą zaufać swojemu umysłowi. Nasza wystawa pozwala przeżyć niezwykłą, interaktywną przygodę, dzięki której Goście sami staną się częścią prezentowanych zjawisk.
09.09.2020
Znasz każdy zakątek internetu, a najczęściej otwartą kartą w Twojej przeglądarce, tuż obok Instagrama, jest platforma Youtube? Odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie z pytań? Jeśli tak, to z pewnością kojarzysz Friza oraz jego Ekipę, których mieliśmy wielki zaszczyt gościć w murach Świata Iluzji.
24.08.2020
Wśród najpopularniejszych mediów społecznościowych, tuż obok facebooka, znajdziemy serwis Instagram. Posiadasz aplikację Instagram w swoim smartfonie? Zastanawiasz się jak zaistnieć w social media? Szukasz odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę oznacza pojęcie instagrammable?
13.08.2020
Za oknem upał. Wysoka temperatura wpływa na nasz organizm, czego efektem są naturalnie występujące złudzenia optyczne. Jej idealnym przykładem jest fatamorgana. Skąd bierze się to zjawisko? Jaka jest jego historia? Czemu zawdzięcza swoją nazwę?
09.08.2020
Według legend i dawnych wierzeń, pełnia to wyjątkowa faza księżyca, która ma wpływ na magiczne zjawiska. Astrologowie uważają, że pełnia to najlepszy moment do wróżenia, rzucania zaklęć oraz odprawiania rytuałów. Pradawne opowiadania mówią, że podczas tej fazy szczególnie aktywne są mistyczne stwory, takie jak wampiry, wilkołaki, czy nawet wiedźmy. W czasie gdy księżyc za oknem ukazuje się w pełni, wielu z nas cierpi na bezsenność. Z czego ona wynika? Czy za nią również odpowiedzialna jest magia?
02.08.2020
Obrazy dwuznaczne to niezwykłe zjawisko, które w zaskakujący sposób tłumaczy jak  działa nasz zmysł wzroku i w jaki sposób w naszym mózgu powstaje odbierany przez nas za pomocą oczu obraz. Czy możliwe, że obserwując poszczególne przedmioty ich wygląd nie jest zależny wyłącznie od tego co widzimy?
19.07.2020
Iluzja to nie tylko zawiłe obliczenia matematyczne, jak w przypadku prac omawianego przez nas Kokichiego Sugihary czy Mauritsa Cornelisa Eschera, ale często również przypadek. Idealnie obrazuje ten fakt zjawisko nazywane “Cafe Wall Illusion”, które przypadkowo odkrył brytyjski psycholog Richard Gregory.
12.07.2020
Efekt 3D to wyjątkowa i intrygująca iluzja. Świadczy o tym fakt, że jest ona stosowana w wielu dziedzinach życia: począwszy od kinematografii, poprzez architekturę wnętrz, aż po sztukę.
05.07.2020
Iluzja oraz związana z nią wystawa, którą można oglądać w Świecie Iluzji, to nie tylko nauka i zawiłe matematyczne obliczenia, ale również pobudzająca kreatywność rozrywka. Idealnym tego przykładem jest pokój Amesa, czyli specjalne zaprojektowane pomieszczenie, pozwalające na wykonanie naprawdę wystrzałowych i oszałamiających zdjęć.
14.06.2020
Świat Iluzji to nie tylko zabawa, ale również nauka. Tezę tę w perfekcyjny sposób potwierdza japoński matematyk Kokichi Sugihara. Jego oparte o żelazne zasady matematyki prace w skuteczny i zaskakujący sposób oszukują nasz umysł i zmysły.
07.06.2020
Maurits Cornelis Escher to holenderski grafik, uchodzący za najbardziej znanego artystę w świecie nauki. Jego inspirowane matematyką prace bazują na zjawisku iluzji optycznej, przez co oszukują nasze zmysły i przedstawiają z pozoru niemożliwe formy. Prace Eschera to przede wszystkim wyjątkowa zabawa perspektywą i przestrzenią.
31.05.2020
Interesują Cię ciekawe atrakcje w Warszawie? W naszym Muzeum właśnie rozpoczynamy sezon letni w całkowicie nowej aranżacji. Odwiedź nas i wejdź do pełnego niezapomnianych wrażeń Świata Iluzji!  
15.10.2019
Kiedy myślisz o najlepszych iluzjonistach, w głowie świtają Ci zapewne takie nazwiska jak Angel, Brown, czy Copperfield. I to prawda, w teraźniejszości nie mają  oni sobie równych. Dziś przedstawimy Wam jednak wybitnego z przeszłości, który jako jedyny jak do tej pory, naszym zdaniem, zasługują na miano “magika” wszech czasów.
23.08.2019
W Muzeum Świat Iluzji wierzymy, że najlepszą formą nauki jest zabawa. Rozbudzamy wyobraźnię, inspirujemy i zachęcamy do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Poza świetną rozrywką w pokojach luster, komnacie cieni, czy tak lubianym już przez wielu tunelu vortex, w Świecie Iluzji warto rozwiązać quiz edukacyjny, zatrzymać się przy interaktywnej ściance, pochylić się nad niezwykłymi cylindrami Kokichiego i w końcu poznać tajemnice skrywane przez galerię Einsteina. Nasza przestrzeń zadziwi każdego bez względu na wiek!
15.07.2019
Chociaż zabytki, kuchnia i lokalne tradycje bywają ciekawe, to jednak miejsca zagadkowe i nieoczywiste dają nam najlepsze wspomnienia i emocje. Do Warszawy wracamy zawsze pełni nowych doświadczeń. Podróże naprawdę kształcą!

 

Cresta Social Messenger